Literárně-dramatický obor

To jsou zvláštní slova. Co vlastně znamenají? Literárně - to má asi něco společného s literaturou ne? A dramatické - snad něco vážného, napínavého, anebo snad to má něco společného s divadlem? To se tam píší divadelní hry nebo co ? Hmmm. Ano. Nebo vlastně ne! Ach jo. Kolik máte času ? Aha, málo. No ovšem. Tak to zkusíme nějak v kostce.

obor

Do takto připravené kostky se vloží žáci s učitelem a zhruba po deseti letech neustálé hry s touto kostkou se žáci přemění ve víceméně dospělé - absolventy literárně-dramatického oddělení ZUŠ, z nichž někteří se později (po studiích na dalších školách, na něž jsou dobře připraveni) stanou herci, moderátoři, učitelé, manažeři, podnikatelé, politici, obchodníci - prostě lidé, kteří mají fantazii, nezapomněli si hrát a nebojí se komunikovat s lidmi. Učitel v kostce většinou zůstává, pokud to vydržel ...